четвер, 2 грудня 2010 р.

Зелені насадження - наші захисники

Верховна Рада України встановила мораторій на вирубку зелених насаджень прибудинкових територій в м. Київ терміном на 5 років. Це дає мешканцям будинків, на прибудинкові території яких зазіхають недобросовісні сторонні забудовники додатковий інструмент захисту своїх прав.

02.12.2010 Верховна Рада України ухвалила Закон "Про мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об'єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва"

Закон встановлює мораторій строком на 5 років на видалення зелених насаджень на таких об'єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва: скверах, ботанічних садах, парках, лісопарках, рекреаційних зонах, лісах м. Києва; урочищах зі стрімкими схилами; зелених насадженнях прибудинкових територій; берегозахисних ділянках та водоохоронних зонах; островах річки Дніпро в межах території м. Києва.

Передбачено, що вибіркове видалення окремих зелених насаджень на об'єктах благоустрою зеленого господарства, зазначених у статті 2 цього закону, може здійснюватися у разі відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності та для суспільних потреб, знесення аварійних дерев чи ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

У надзвичайних та аварійних ситуаціях, якщо падіння дерев спричиняє загрозу життю та здоров'ю людей, пошкодженню будівель і споруд, комунікаціям, безпеці дорожнього руху, видалення окремих зелених насаджень проводиться негайно у порядку без оформлення дозволу. Факт видалення зелених насаджень оформлюється актом огляду представниками органів виконавчої влади з питань надзвичайних ситуацій, районних у м. Києві державних адміністрацій, із залученням представників виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища і спеціалізованих підприємств, які проводять видалення окремих зелених насаджень. Акт складається протягом двадцяти чотирьох годин з моменту початку робіт.

Спеціальні уповноважені центральні органи виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та його органи на місцях здійснюють контроль за дотриманням мораторію на видалення зелених насаджень згідно з вимогами, передбаченими статтями 2-3 цього закону.

Відповідний законопроект зареєстровано за №2393.

Джерело:

http://portal.rada.gov.ua/rada/control/uk/publish/article/news_left?art_id=226621&cat_id=37486